Dekorasyon ile Fark Yaratmak

Giyimde bile pek cesaret edemediğimiz renkleri nasıl olur da evimizi dekore ederek riske atalım diyebilirsiniz. Ancak şu an size vereceğimiz ip uçları ile evinizin nasıl farklı ve harika bir dekorasyona sahip olacağını tahmin bile edemezsiniz.

Moryeşil ve gri renkleri tek başına bile kombinlemek de zorlanırken bu üç rengin nasıl bir arada duracağı konusunda şüpheleriniz olduğunu biliyoruz.

Mor, yeşil ve gri dekorasyon konusunda ip uçlarına geçebiliriz artık…

Çok küçük odalarda koyu renk uygulamak doğru olmayabilir. Böyle bir dekorasyonu açık, büyük ve bol ışık alan odalarınızda uygulamak daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Küçük salonlarınızda yatak odalarınızda bu dekorasyonu uygulamamanızı öneririz. En azından koyu renkleri koltuk takımınızın bir tane parçasında ya da duvarınızın bir bölümünde uygulamak doğru olacaktır.

Özellikle mor rengin ağır olduğu dekorasyonu çok büyük alanlarda kullanmanız gerekli. Açık renk zemini mor ve yeşil halı, perde dekoratif yastıklar ve aksesuarlarla tamamlamanız küçük alanlarda daha etkili olur. Sade kanepelerinizi dekoratif yastıklarla süsleyin. Halınız açık gri renk olabilir, bu alanı daha geniş gösterecektir.

Bu dekorasyonu yatak odalarında uygulayacaksanız, alacağınız yatak örtüsünün bile dekoratif olduğunu unutmamak gerekir. Yatak örtüsünün bu üç renkten birinin olması gereklidir. Perde ve halıların yapmış olduğunuz dekorasyona uygun olması gereklidir.

Uygulayacağınız bu üç rengi tablo, duvar kağıdı, halı, koltuk, perde, dekoratif yastık ve aksesuarlara orantılı bir şekilde dağıtarak evinizde istediğiniz hoş görüntüyü yakalayabilirsiniz.